Tone 3APQF-21LN Quick Fit Thin Long Foil Nut Socket with Protector - 3/8 inch (9.5 mm) Drive - Yellow, 21 mm (21 mm)
★★★★★ 5.0 82 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by orchestra-dgtl.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Drive: 3/8 inches (9.5 mm)
  • Side Width: 21mm
  • Total length: 3.9 inches (100 mm)
  • Tip outer diameter with resin cap: 1.1 inches (28.8 mm)
  • Tip outer diameter: 1.1 inches (27.5 mm)
Brand Name TONE
Item Length 3.9 Inches
Drive System Quick Release
Finish Types Painted
Manufacturer トネ(TONE)
Model Number 3APQF-21LN
Item Type Name Quick Fit Thin Long Foil Nut Socket with Protector
Number of Pieces 1
Included Components No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
82 ratings | 34 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (74)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (8)